Foto
Kraj Rozhovor

Tomáš Marek: Každý zápas má náboj a některé zápasy už vypadají jako plnohodnotný futsal

Máme pro Vás rozhovor s hráčem týmu FC Remi Tomášem Markem. Tomáš již řadu let brousí palubovky. S futsalem začínal u juniorky Indossu Plzeň (nyní Interobal). Získal také v juniorech mistra ČR. Je jedním z těch, který nejen dobře hraje, ale rád na hřišti i zadiskutuje. :-) Tak dostal prostor odpovědět nám na pár dotazů.

Krajský přebor je za svoji polovinou základní části a Remi jsou první. Co na to říkáš?

Na tabulku se kouká hezky, všichni jsme spokojeni a panuje víc než super nálada, ale v letošní vyrovnané sezoně to playoff nezaručuje, takže jsme nohama na zemi.

Celá soutěž je tento rok dost vyrovnaná. Jak hodnotíš úroveň kraje a soupeřů?

Úroveň kraje je rok co rok lepší. Týmy v kraji se až na výjimky moc nemění, hrají spolu dlouho a jsou sehrané. Každý zápas má náboj a některé zápasy už vypadají jako plnohodnotný futsal.

V čem vidíš dosavadní úspěch vašeho týmu?

Máme super partu, která už spolu nějaký ten čas hraje. V týmu máme kluky se zkušenostmi z druhé ligy a navíc nám to tam zatím padá. Snad to vydrží dostaneme se do playoff. Jistě ale hraje velkou roli to, že ještě nezačal velký fotbal. Zatím jsme se sešli pokaždé v počtu 8 a víc lidí, kdy jednou jsme neměli ani dostatek dresů.

Jsi znám, že se rád bavíš a diskutuješ. :-) Kdo u Vás udržuje v šatně dobrou náladu? Jsi to taky ty?

Kdo mě zná, ví, že jsem horká hlava, ale co se stane na hřišti, zůstane na hřišti. Mimo hřiště jsem klidný a přátelský kluk. :-) V kabině samo o sobě panuje dobrá nálada, umíme si ze sebe udělat srandu. Co se týče mě, tak já většinou sedím v koutě, nevyjadřuji se a jen sleduji. Kluci by mohli povídat. :-))

Koho tipuješ na postup do Play off? Jaká je tvá osmička týmů.

Můj osobní tip na osmičku pro play off je Lochotín, Slavoj, Vítr z plachet, Uklizenozavás, Pobřeží kocoviny, Czech Made, Do Dna a my.

Pokud by se Remi dostalo až do finále, kdo si myslíš, že bude těžkým finálovým soupeřem?

Myslím, že stoprocentně FK Lochotín. Pokud by se sešli v silné sestavě, bylo by to velmi těžké. Každopádně žádný soupeř, který by se dostal do finále by nebyl lehký.

Co říkáš na organizaci soutěží pod APF?

Co se týče asociace, tak jsem až překvapen, jak všechno funguje, jak jsou aktivní sociální sítě, fotografie ze zápasů všech soutěží APF. Klobouk dolů před všemi, co se na tom podílí. I když to při zápasech z mé strany tak nevypadá, tak musím říct, že kvalita rozhodčích je úplně jinde, než před pár lety, nicméně škoda, že jsou tu na to pořád ti samí lidé. Myslím, že by to chtělo zapracovávat nové tváře.

 

Tomáši, děkuji za rozhovor.

 

Autor: Michael Sinkule