Foto
Město Rozhovor

Warriors jsou mistři 2.A třídy. Co k úspěchu říká brankář Jakub Volák?

2.A třídu ovládl tým Warriorů. O čtyři body porazil druhé DTJ Klabavu. Třetí skončil tým FC Fotbalisti. Nejlepším střelcem se navíc stal Lukáš Radič, který nastřílel uctihodných 40 gólů za 17 zápasů. Nejlepším brankářem se stal Jakub Volák, který odchytal 16 zápasů a inkasoval 48 gólů (3,00 gólu na zápas). A tak Kuba dostal pár otázek na fungování týmu v této úspěšné sezóně.

Jaká byla pro váš tým letošní soutěž?

Náš cíl byl jasný a to postup. Věřili jsme, že na to kvalitu máme a to se nakonec potvrdilo i když to nebylo snadné. V některých zápasech jsme zbytečně ztratili body, ať už vlastními chybami, nebo lepší hrou soupeře - ale takový je futsal. Dost nám také pomohlo vytvoření "B" týmu, se kterým se doplňujeme a některé zápasy bychom bez hráčů z Béčka ani neodehráli. K našemu letošnímu tragickému Poháru APF, je výhra v soutěži dobrá náplast.

Co stalo za úspěchem a postupem?

Přístup každého jednotlivce v týmu. Díky kvalitní obraně jsem nemusel moc lovit míč z branky a díky vysoké produktivitě vepředu máme na kontě stovečku (100 vstřelených gólů). Samozřejmě nemůžu zapomenout na Lukáše, kterému to pálilo, zaslouženě vyhrál soutěž střelců a v soutěži na housle by se taky slušně umístil.  :)

Jak by mohl dopadnout váš tým příští sezonu v 1.třídě?

Když se podívám zpětně od doby, co jsem ve Warriorech, tak jsme vždy po postupu následující soutěž udrželi a rok poté vybojovali postup. Takže teď bude důležité jedničku udržet, rozkoukat se a pak se uvidí.

Nezapomeňte všichni dorazit na předávání cen APF, které se uskuteční 28. června 2019 od 17:45 hodin na venkovní terase Casina Lucerna (Masarykova 90, Plzeň).

Přidejte se do události ZDE