Foto
Organizace Město Rozhovor

Fighters a Zmar jsou mistři 3. tříd. Co mají oba vítězové společného?

Sezóna skončila i pro 3. třídy. 3.A třídu vyhrál tým FC Fighters a 3.B bez ztráty jediného bodu prosvištěl FC Zmar. Nadpis napověděl, že oba týmy něco spojuje. Vítězové obou třetích tříd společně trénují.  A to může být jedna část cesty k úspěchu. Dokonce Petr Štěpánek hostuje ze Zmaru ve Fighters a tak má podíl na obou titulech ve trojkách. Nás dále zajímalo jak to v týmech chodí a proto přišlo na řadu pár otázek.

3.A třída

Fighters bojoval o první flek a neměl to vůbec jednoduché. Hradiště a Doubr Hůd jsou soupeři na správném místě. Hradiště se však jaro nepovedlo a nakonec skončilo druhé a třetí byl Doubr Hůd. Hradiště vstřelilo nejvíce gólů v soutěže 3.A (112). Fighters inkasoval nejméně gólů (44), hned za ním Doubr Hůd (46). Nejlepším střelcem soutěže se stal Patrik Richter (FC Internazionale), který nastřílel 41 gólů a nastoupil do všech 18ti zápasů. Nejlepším brankářem je Kuba Diviš (FC Fighters), který odchytal 15 zápasů a inkasoval 37 gólů (2,5 gólu na zápas).

Přečtěte si, co nám na úspěch Fighterů řekl zástupce Lukáš Vrba.

Jaká byla pro váš tým letošní soutěž?

Letošní ročník byl z naší strany vyrovnanější než v loňském roce. Tým se scházel dobrém počtu na zápasy, v týmu vládla pohoda, golman nás vždycky podržel a i na tréninky chodilo víc hráčů. Hradiště po polovině soutěže vedlo tabulku, ale na jaře se to otočilo k nám a celý tým si šel za výhrou v sezóně. Navíc jsem konečně na jaře zase mohl hrát po předchozích operacích kolene, takže nakonec vydařená sezona po všech stránkách.

Co stalo za úspěchem?

Za 1. místem stál hlavně dobře poskládaný tým - sehranost útoku podpořená doboru obranou a brankářem. Dobře se za poslední dva roky doplnil tým a navíc vznikla dobrá a pohodová týmová atmosféra. Povedl se nám i zimní Pohár APF (čtvrtfinále s Kojakem) a v neposlední řadě i tréninky s týmem FC Zmar. Trenujeme spolu 7 let od vzniku obou klubů a je to znát a když tým chodí i na tréninky mimo zápasy aspoň 1x týdně.

Jak vidíš, že by pro tým mohl dopadnout příští ročník ve druhé třídě?

2. třída bude kvalitnější, ale máme dobrý tým, zkušené hráče, kteří nětšinou hrají i velký fotbal. Navíc výborného golmana, který bude navíc brzy slavit 100. zápas za náš tým. Věřím, že máme šanci na dobré umístění. Bude zajímavé se i potkat s několika týmy, které kdysi náš tým potkal ve 4. třídě.

3.B třída

Bez šance! Tak by se mohl popsat letošní úspěch nováčka ve třetí třídě s názvem FC Zmar. Ten vyhrál všech 18 zápasů, sebral 54 bodů (rozdíl 18 bodů s druhým místem). Na druhém místě skončil tým Seladons United a třetí Hurikáni. Nejlepším střelcem se stal Josef Vitouš (FC Zmar), který nastřílel 32 gólů a nastoupil do všech 18ti zápasů. Nejlepším brankářem se stal Dominik Zemko, který má fantastický průměr 1,1 gólu na zápas. Nastoupil do 17ti zápasů a byl oporou svého týmu. Navrch za Zmar má 7 čistých kont. A tak skóre 125:23 již nikoho nepřekvapí. Pokud pomineme, že FC Zmar nastoupil neúspěšně do zimního Poháru APF... tak v soutěžích venku je nezastavitelný (36 neprohraných zápasů, 28 výher v řadě!!!). SKvělá bilance. Zastaví rozjetou mašinu nějaký tým ve 2 třídě? Na to si musíme počkat do nové sezóny, která startuje 31. srpna 2019. Na co nemusíme čekat? Odpovědi na otázky, které dostala dvojice hráčů Zmaru Martin Mezera a Daniel Hynek.

Martine, Zmar znovu ukázal i ve třetí třídě svoji absolutní převahu. Co pro vás bylo v závěru soutěže nejtěžší?

I když to tak možná mohlo vypadat, tak jsme nepodlehli uspokojení a snažili se tu vítěznou sérii držet až do konce sezony. A to klaplo. Nejtěžší je nepřizpůsobit se hře soupeře, protože když pak hrajeme s horším týmem, fakt se na to leckdy nedá dívat.

Máte skvělou bilanci bez porážky a s minimem obdržených gólu. Jaký je recept na takovou kvalitu?

Scházeli jsme se pravidelně v dobrém počtu a v nejsilnější sestavě. Na tréninky jsme chodili také ve slušném počtu. V zápasech jsme lítali a poctivě bránili. A co nezachytili obránci, chytil náš skvělej golman. Ve spoustě zápasů jsme měli navrch a to je hned lepší, když se hraje na půlce soupeře.  Zkrátka jsme hráli jako tým. A samozřejmě musím zmínit Pepu Vitouše, který nás letos parádně táhnul a dal 32 gólů.  Ale činil se celý tým, za což si všichni zaslouží poklonu.

Jak vidíš, že by pro tým mohl dopadnout příští ročník ve druhé třídě?

Tak nejlepší by bylo projet soutěží jako letos a postoupit do jedničky. Ale samozřejmě dvojka bude trochu jiný kafe. Hodně bude záležet na losu. Určitě bychom se chtěli pohybovat ve vyšších patrech tabulky, hrát v klidu a uvidíme, jak to dopadne. Pokud se budeme scházet tak jako letos, věřím, že ostudu neuděláme a budeme zlobit.

 

Dane, co pro tebe FC Zmar znamená?

Dá se říct, že v současné době pro mě Zmar znamená opravdu hodně. Je to už nějaká doba, co jsem to dal dohromady s klukama z týmu a za těch zhruba sedm let jsme se skoro vůbec nezměnili. Myslím si, že v APF není moc týmů jako Zmar co se kolektivu týče. Je to prostě srdcovka.

Kam by jsi se chtěl se Zmarem v soutěžích dostat. Máte nějaký vysněný cíl?

Náš cíl byl vždy se sejít, zahrát si a pokecat. Postupem času, jsme přišli na to, že nejsme úplný dřeváci a že se můžeme probojovat i do vyšších tříd. Těch pár let uteklo jak voda a my budeme hrát dvojku, takže náš cíl je se určitě dostat ještě výš, ale prozatím zůstaneme nohama na zemi a budeme se tam hlavně snažit udržet.

 

Nezapomeňte všichni dorazit na předávání cen APF, které se uskuteční 28. června 2019 od 17:45 hodin na venkovní terase Casina Lucerna (Masarykova 90, Plzeň).

Přidejte se do události ZDE