Asociace plzeňského futsalu o.s.

• 5.7.2018 - Založena nová sezona 2018/2019

V administraci byla založena nové sezona a je možné upravovat soupisky. Startovné pro městské soutěže stanoveno na 7500Kč.

• 21.6.2018 - Nejbližší zasedání DK APF

Nejbližší zasedání DK APF se koná ve čtvrtek 30. 8. 2018 od 17:00 v Cardinal Clubu (Kardinála Berana 1027/10, Plzeň). V případě vyloučení je hráč nebo zástupce týmu povinen se na jednání DK dostavit.

• 2.9.2017 - Chybějící registrační průkazy

Prosím o nahlášení chybějících (nebyly Vám vyrobeny) nebo ztracených registračních průkazů na email bel@futsalpm.cz.

VYHLEDÁVÁNÍ

2.B třída je stále zamotaná. Nejasný postupující a stále pět týmů v záchranářském boji!

Jarní část a tím i tabulky městských soutěží APF nám spějí do své finální podoby. Zatímco v některých skupinách už začíná být víc než jasné, které týmy zmíří o soutěž výše a nebo spadnou, v jiných soutěžích je to i několik málo kol před koncem velkým rébusem. Velice zajímavou skupinou je 2.B třída, kde bude ještě napínavý boj o první místo a neuvěřitelně zamotaný je boj o záchranu.

Do konce soutěže v této skupině už zbývají jen 3. kola a záchranářské starosti mají pořád ještě týmy od 5. do 9. místa (!). Do uplynulého kola mělo naději na záchranu ještě i Zlomený kolo, ale i přes bojovný výkon proti Warriors jeho učinkování ve dvojce minimálně do přespříští sezóny končí. Zlomený kolo však ukázalo dva týdny zpět, že nic nevzdává, a proto jsme se vydali sledovat utkání proti Warriors, kteří jsou zatím na 5. příčce a vybojováním dvojkové příslušnosti na další sezónu by si splnili svůj jarní cíl.

Zápas jako takový bohužel nezačal podle našich představ. Místo dvou týmů, které se šly prát o záchranu, jsme viděli jeden tým a kousek. Zlomený kolo začalo totiž jen s brankářem Honomichlem a dvěma hráči v poli. Warrioři se tak rozhodli hrát o třech v poli. Neideální futsalová seskupení odpovídala úrovni začátku utkání. Až když dorazil pár minut po začátku utkání Zlomenýmu kolu třetí borec do pole, hra začínala konečně připomínat futsal. Bohužel pro Zlomený kolo už před příchodem třetího hráče šli Warriors do vedení a nebýt výborných zárkoků Davida Honomichla, nezůstalo by určitě u 1:0. Poté si však, poměrně překvapivě, začalo vytvářet mnohem více šancí Zlomený kolo. Asi nikoho by na začátku takto poslepovaného zápasu nenapadlo, že uvidíme souboj výborných brankářských zákroků. Warriors si před sezónou v honbě za záchranou vypůjčili od FC Palasio Petra Votýpku a ten v první půli proti Zlomenýmu kolu čelil během sedmi minut hned třem samostatným únikům po brejku. Výborné zákroky zkušeného gólmana však ponechaly Warriors poločasové vedení.

Pro Zlomený kolo byl poločasový výsledek velmi nadějný, ale i do druhé půle vstoupili borci ve fialových dresech o jednoho muže méně než soupeř. Díky své bojovnosti, skvělým výkonům svého brankáře a i velké dávce štěstí však Zlomený kolo drželo i v úvodních minutách výsledek 0:1. Ve 35. minutě utkání už to vypadalo na zvýšení vedení ve prospěch Warriors, ale Lukáš Reisinger nakonec trefil jen tyč Honomichlovi branky a Zlomený kolo si vzalo time. Time sliboval určitou možnost změny, protože unavení hráči Zlomenýho kola se dočkali dalšího muže. Tentokrát už tedy byli ve čtyřech plus brankář. Chviličku po timu navíc přišel Zlomenýmu kolu další hráč, a tak se z týmu, který se sešel ve třech, najednou stal tým, který měl i hráče na střídání. Tato výhoda se začala promítat i na hřišti, kde si 10 minut před koncem vydobilo Zlomený kolo standartku. Ta mohla nakonec i přinést vyrovnání. Petr Votýpka však dokázal vyrazit nebezpečnou střelu a nakonec zneškodnil i dvě dorážky. Těžko tedy říci, jak by Warriors bez tohoto brankáře nakonec dopadli.

Když zbývalo do konce utkání 7 minut, dočkali se diváci určitého oživení. Na hřiště vběhl pes, údajný maskot Warriors. Čtyřnohý kamarád nakonec zřejmě přinesl Warriorům štěstí. Únava na straně kola totiž začala být znát a Warriors si vytvořili dvě tutovky, které nakonec brankář Honomichl ještě dokázal zneškodnit. 4 minuty před koncem však už defenziva kola začala doznávat trhlin, které byly zapříčeněny zřejmě i únavou hráčů. To vše vyústilo v roh, přičemž po rozehrávce dostal balon na hraně brankoviště Lukáš Reisinger a tentokrát se po zemi nemýlil. Poslal tak svůj tým do vedení 2:0. Zlomený kolo je známé i svojí dobrou hrou bez brankáře a po druhé inkasované brance se rozhodlo pro pátého hráče v poli. Při power play však brankář Votýpka už moc práce neměl a třešinkou na dortu mu bylo, že po jeho výhozu tečoval jeden z hráčů Zlomenýho kola míč do branky a Votýpka si tak připsal vstřelený gól. Zrovna Petr Votýpka je důkazem zamotanosti všech soutěží. Zatímco v jedničce bojuje s Palasiem o postup do města, s Warriors se snaží ve dvojce o záchranu. Totožnou situaci zažívá i jeho spoluhráč z Warriors Štrunc.

Viděli jsme tak zápas, kde se tonoucí až úctyhodně chytal stébla, ale bohužel pro Zlomený kolo jeho účinkování ve dvojce minimálně na sezónu končí. Warriors však ještě mají o co hrát. Patří jim sice opticky klidné 5. místo, ale rozdíl mezi devátým (tedy nyní sestupujícím) Napalmem a Warriory jsou pouhé 3 body. Bude to tak zřejmě drama až do konce!